Bezpieczeństwo samochodów pod lupą Euro NCAP

www.annamedicalcenter.pl

European New Car Assessment Programme to organizacja, która od ponad piętnastu lat prężnie działa na rynku. Jej głównym zadaniem jest dokładne zbadanie parametrów samochodu, poddanego kontrolowanemu rozbiciu.

To właśnie ona stoi za samym pomysłem, jak i stworzeniem zasad oceniania aspektów bezpieczeństwa pojazdów. Opracowanie dokładnej listy niezbędnych do przeprowadzenia testów zderzeniowych pozwoliło na zwrócenie szczególnej uwagi na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zarówno w zakresie ochrony kierowcy i pasażerów podczas wypadku, którego wynikiem było zderzenie czołowe oraz uderzenie boczne. Jak również pieszych, którzy najczęściej biorą udział w wypadkach samochodowych.

Choć wprowadzenie tego typu zasad nie spotkało się na początku z aprobatą, to jednak przedstawiciele przemysłów motoryzacyjnych musiały poddać się konieczności przystąpienia do programu, co czynią do dzisiaj. Dzięki temu kierowcy i właściciele pojazdów mogą dokładnie sprawdzić, czy wybrany model auta spełnia określone parametry bezpieczeństwa.

Specjalistyczne Części Citroen SAXO w atrakcyjnej ofercie wypożyczalnia motocykli poznań