Bezpieczny samochód dla dzieci

Organizacja Euro NCAP dokłada wszelkich starań, aby wszystkie sprawdzane parametry spełniały oczekiwania, jakim jest gwarancja bezpiecznego samochodu. Jednym z bardzo szeroko omawianym tematem jest głównie ochrona dziecka na pokładzie samochodu, jak również poza nim.

Bowiem dziecko, jako pieszy spełnia zupełnie inne parametry, niż dorosły człowiek. Dlatego też w testach ochrony pieszych znajdują się także opcje weryfikacji uderzenia na poziomie najmłodszych uczestników.

Z drugiej zaś strony sama konieczność przewożenia dzieci w foteliku samochodowym jest już pierwszym krokiem do ochrony w trakcie wypadku. Niemniej jednak, jeżeli chcemy mówić o tym, że dany pojazd jest bezpieczny dla dziecka, to tutaj wszystko musi iść w parze.

Dlatego też Euro NCAP narzuca pewne normy, które nakłaniają producentów samochodów do tego, aby rekomendowali dane foteliki dla swoich modeli. Skupiając się na bezpieczeństwie i oferowaniu dodatkowego wyposażenia dla najmłodszych pasażerów możemy mówić o poprawie standardów w tym zakresie.

zadaszenie off road