Czy ścieki przemysłowe zawsze są niebezpieczne?

www.fahnen.pl

Ścieki to specyficzny rodzaj odpadów, który nie tylko bardzo źle nam się kojarzy, ale również wzbudza wiele wątpliwości. Najczęściej zastanawiamy się, czy ich odprowadzanie do zbiorników wodnych czy gruntu jest dla nas bezpieczne. O ile mniej więcej wiemy, czego spodziewać się po odpadach bytowo-gospodarczych, ścieki przemysłowe wzbudzają w nas spory lęk.

Tego rodzaju ścieki bardzo często zawierają różnego rodzaju związki chemiczne, które są wytwarzane jako produkt uboczny niezbędnych procesów technologicznych. Oczywiście, nie każda firma generuje niebezpieczne odpady. Największe zagrożenie tworzą nieoczyszczone ścieki z zakładów petrochemicznych, koksowni, mleczarni czy cukrowni.

Warto jednak wiedzieć, że zwykle nie stanowią zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego, więc nie muszą wzbudzać obaw o zdrowie osób, które przebywają w ich pobliżu. Niestety, inaczej może być w przypadku ścieków, które pochodzą z zakładów zajmujących się przemysłem spożywczym, utylizacją odpadów lub z garbarni. W zawartości tych ścieków mogą pojawiać się chorobotwórcze ustroje.

W związku z tym ścieki pochodzące z wyżej wspomnianych miejsc powinny nie tylko przejść proces oczyszczania, ale również dezynfekcji.

kurs masażu Warszawa www.helenakowalik.pl