Dym z rury wydechowej – sygnał, że samochód trzeba oddać do naprawy

Wydobywający się dym z rury wydechowej samochodu nie wróży niczego dobrego. Najczęściej jest to sygnał, że samochód trzeba oddać do naprawy – w tym celu warto wybrać się do auto naprawa gdańsk . Z tego powodu warto, co jakiś czas kontrolować stan pojazdu. Zazwyczaj dym, który jest symptomem awarii pojazdu, ma kolor biały, niebieski lub czarny. Często stosuje się zabiegi czyszczące silnik w celu uniknięcia jego awarii – przykładowy cennik takiego zabiegu można zobaczyć na stronie wodorowanie silnika cena.

Biały jest oznaką awarii, którejś z części silnika. Najczęściej świadczy to o usterce uszczelki lub całej głowicy. Warto zatem sprawdzić, czy przy jednoczesnym wydobywaniu się białego dymu z rury wydechowej, dochodzi również do ubywania płynu chłodniczego. Warto wtedy niezwłocznie udać się do serwisu w celu naprawy, aby zminimalizować ryzyko pogłębiania się awarii.

Niebieski dym jest zazwyczaj sygnałem, że dochodzi do spalania oleju, co z kolei świadczy o awarii całego silnika. Czasem zdarza się, że jest to przejaw uszkodzonej turbiny lub wtryskiwaczy. Również nie warto zwlekać z naprawą. Czarny dym występuje w samochodach z silnikiem diesla i jest symptomem układu wtryskowego.

Dymu wydobywającego się z rury wydechowej nie można ignorować i nie należy czekać z naprawą.

Kup u nas najlepsze oleje silnikowe a będziesz zadowolony