Fiat 127

motocykle honda

Fiat 127 zaliczał się do aut osobowych klasy niższej. Był on dostępny w sprzedaży w latach 1971-1987. W rok po jego premierze okrzyknięto go europejskim samochodem roku.

Jeśli chodzi o wersje Fiata 127, dużą popularnością cieszył się dwudrzwiowy fastback, choć w produkcji były także trzydrzwiowy oraz pięciodrzwiowy hatchback oraz trzydrzwiowe kombi. Wewnątrz mieściło się zwykle pięć osób. Samochód był wyposażony w czterobiegową, manualną skrzynię biegów oraz przedni napęd.

Rok 1977 był dla Fiata 127 czasem największych przemian. Właśnie wtedy pojawiły się zderzaki, wykonane z plastiku, a wygląd maski i tylnych lamp uległ znacznej modyfikacji. Ostatnie zmiany nastąpiły cztery lata później.

Następcą tego samochodu stał się Fiat Uno. Warto jednak wspomnieć, że w Hiszpanii Fiat 127 produkowano jeszcze jako Seta 127, a w Brazylii jako Fiata 147. W Polsce natomiast przygotowywano Polskiego Fiata 127p.

Co ciekawe, licencję na model 127 z nadwoziem Autobianchi zdobyły zakłady Zastava, dzięki czemu mogły go produkować aż do roku 2008 pod nazwą Yugo Koral.

pielęgnacja wnętrzna samochodu https://przestrzenterapeuty.pl/kurs-kategoria/szkolenia-online/