Filipiny

Filipiny, a właściwie Republika Filipin to kraj wyspiarski, zlokalizowany w Południowo-Wschodniej Azji, który mieści się na Archipelagu Filipińskim. Znajduje się on w strefie klimatu równikowego gorącego i wilgotnego. W miesiącach zimowych temperatura utrzymuje się w granicach 26˚C, natomiast w lecie dochodzi do około 28˚C. W okresie od lipca do listopada istnieje tam niebezpieczeństwo wystąpienia tajfunów.

Jest tam bardzo bogata roślinność, a sporą część terenu pokrywają lasy tropikalne. Filipiny to także dom dla wielu różnych gatunków zwierząt, między innymi bawoła indyjskiego arni, sambara filipińskiego czy makaka jawajskiego. Turyści przybywają na Filipiny zwykle ze względu na bardzo malownicze, egzotyczne krajobrazy. Interesująca wydaje się też chociażby podziemna rzeka w Sabang.

Miłośnicy przyrody na pewno chętnie udadzą się do parku narodowego Rafa Tubbataha. Nie należy też zapominać o Czekoladowych Wzgórzach, wpisanych zresztą na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mieszczą się one na wyspie Bohol, którą opływa Morze Mindanao. Nigdzie indziej na świecie trudno o podobny widok, dlatego to miejsce uznaje się za oryginalne, a przy tym wręcz legendarne.

Według jednej z krążących na wyspie opowieści wzgórza powstały na skutek walki olbrzymów, ciskających w siebie skałami.

kurs Excel spływ kajakowy wielkopolska z noclegiem