Gospodarka Bahamów

Gospodarka Wysp Bahama w głównej mierze opiera się o eksport oraz turystykę. Co roku archipelag odwiedza blisko półtora miliona turystów. Właśnie ze względu na nich Bahamy pełne są hoteli oraz ośrodków turystycznych, przede wszystkim na na wyspach New Providence, Wielka Bahama oraz Eleuthera.

Najwięcej turystów przyjeżdża ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. i i Niemiec. Niewielki procent stanowią użytki rolne, obecnie jest to 1,2% całego sektora gospodarki.

Na Bahamach uprawia się głównie trzcinę cukrową, kukurydzę, awokado, papaje, banany, pomidory, cebulę. Hoduje się też bydło, trzodę chlewną, owce oraz kozy. Wielu rodowitych mieszkańców wysp zajmuje się też rybołóstwem.

Dobrze rozwinięta jest też eksploatacja soli z wody morskiej oraz zakłady przemysłu petrochemicznego, cementowego, farmaceutycznego, spożywczego, odzieżowego oraz papierniczego. Na Bahamach mieści się też międzynarodowe centrum bankowe i finansowe oraz armatorskie. Bahamy są też nazywane rajem podatkowy, gdyż nie obowiązują tu żadne formy podatków.

z włoch do polski busy do niemiec podkarpackie