Head-Up Display

W nowoczesnych samochodach można spotkać coraz więcej gadżetów, niezwykle przydatnych w czasie jazdy. Jednym z nich jest wyświetlacz Head-Up Display (HUD), który zdecydowanie wpływa na komfort i bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu. Wspomniane wyświetlacze powstały z myślą o luksusowych autach.

To właśnie w takich samochodach najtrudniej jest dostrzec wszelkie niezbędne w czasie jazdy elementy. Często zdarza się, że widowiskowe i efektowne rozwiązania utrudniają kontrolę prędkościomierzu czy obrotomierzu, znajdujących się na desce rozdzielczej. Oderwanie wzroku od drogi, choćby i chwilowe, może nawet wiązać się z nieoczekiwanym wypadkiem.

By zapobiec takiemu rozwojowi wydarzeń powstał właśnie wyświetlacz Head-Up Display. Wyświetlacze tego typu od dawna wykorzystywane są już w lotnictwie, a teraz zaczynają także pojawiać się w samochodach. Działanie HUD polega na tym, że szyba wyświetlacza zatrzymuje konkretną długość fali świetlnej.

Barwy wyświetlane są na jej powierzchni. Dzięki Head-Up Display kierowca ma możliwość obserwowania drogi i kontrolowania wskazań, bez potrzeby odrywania wzroku od drogi.

kupiłem ostanio rower skoda i jestem z niego zadowolony ledy motocyklowe