Kambodża

www.wydminy.info.pl

Kambodża, a właściwie Królestwo Kambodży to kraj, zlokalizowany w Południowo-Wschodniej Azji na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Znajduje się on w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego, dlatego też wyróżnia się tam dwie główne pory roku: suchą oraz deszczową. Temperatura w miesiącach zimowych osiąga około 21˚C, a w lecie zwykle dochodzi do 30˚C. Większą część terenu zajmuje Nizina Mekongu.

Występują tam gatunki zwierząt, charakterystyczne dla Regionu Indochińskiego, czyli na przykład: tapiry malajskie, słonie indyjskie, nosorożce sumatrzańskie czy niedźwiedź malajski. Jeśli chodzi o krajobraz, z pewnością dominującym elementem są lasy. Na północy jest to roślinność monsunowa, natomiast na południu wilgotna równikowa. Każdy, kto odwiedza Kambodżę, powinien przyjrzeć się zabytkom, przynależącym do kompleksu Angkor, który stanowił kiedyś stolicę Państwa Khmerów.

Głównym obiektem jest tam Angkor Wat, czyli świątynia, posiadająca pięć wież, które przywodzą na myśl kamienne pąki lotosu. Została ona wybudowana na cześć hinduskiego boga Wisznu. Ciekawym miejscem jest też niewątpliwie stolica kraju – Phnom Penh. Sieć wąskich uliczek przyciąga wielu turystów, którzy podczas spaceru mogą nabyć surowy jedwab oraz piękne, kolorowe szale khmerskie.

Warto również zakosztować przysmaków z lokalnej kuchni.

przelot na azory