Majówka po warszawsku

Majówka to doskonały okres, aby poznawać niesamowitą historię i bezcenne zabytki polskich miast. Pełnia wiosny, kilka dni wolnego oraz „podróże małe i duże” to błogi przedsmak wakacji. Świetnym kierunkiem zwiedzania będzie stolica Polski – Warszawa.

Oto atrakcje, których nie można pominąć. Zdecydowanie należy obejrzeć Warszawę z góry, wjeżdżając na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, który znajduje się na 30. piętrze.

Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest Zamek Królewski. Warszawska starówka, choć jest jedną z najnowszych w Europie, to według turystów ma swój urok, ponieważ odbudowano ją zgodnie z średniowiecznymi kanonami architektury. Dla miłośników historii świetną atrakcją będzie interaktywne Muzeum Powstania Warszawskiego.

Z kolei najmłodsi będą mogli się uczyć przez zabawę spędzając czas w Centrum Nauki Kopernik. Warto także wstąpić do Pałacu w Wilanowie. Niezwykle pięknie w okresie wiosennym prezentują się ogrody Łazienek Królewskich, które niegdyś były letnią rezydencją króla Stanisława Augusta.

Często odwiedzanym miejscem przez turystów są także bujne ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, które należą do najpiękniejszych w Europie. Warszawa to miasto pełne zgiełku, jednak w weekend majowy miasto zwalnia, więc jest to dobra okazja do przyjazdu i odkrycia najpiękniejszych zakamarków.

https://studium-kosmetyczne.pl/ https://skyszkolenia.pl/