Majówka w Parku Narodowym Gór Stołowych

Osoby aktywne fizycznie, lubiące piesze wędrówki czy pokonywanie odległości rowerem, powinny pomyśleć o spędzeniu majówkowego weekendu w sposób, jaki najbardziej lubią. Wiele regionów Polski kryje w sobie ciekawą historię i malownicze szlaki turystyczne.

Miejscem wartym odwiedzenia na Dolnym Śląsku jest Ziemia Kłodzka. To kraina nie tylko o wspaniałych atrakcjach turystycznych, ale także o walorach zdrowotnych i wypoczynkowych.

Główną atrakcją turystyczną jest Park Narodowy Gór Stołowych. Najwytrwalszym zapewne uda się wejść po ponad sześciuset kamiennych stopniach na najwyższą górę w okolicy – Szczeliniec.

Na tych terenach znajduje się także najpiękniejsza jaskinia w Polsce dostępna dla turystów, która jest zarazem najwyższą jaskinią Sudetów oraz jedną z najgłębszych w Polsce – Jaskinia Niedźwiedzia. Jeśli uwielbiasz adrenalinę, wybierz się do rezerwatu przyrody Błędne Skały.

Szlak wiedzie między skałami, czasami wąskimi na pół metra, a niekiedy pod piaskowcowymi wrotami wysokimi na zaledwie jeden metr. W podróż do beztroskich czasów dzieciństwa zabierze Muzeum Zabawek w Kudowie, w którym zgromadzono przedmioty, którymi bawiły się dzieci od XIX wieku.

Warto także odwiedzić takie miejscowości uzdrowiskowe jak Duszniki-Zdrój czy Polanica.

profesjonalna obsługa klienta szkolenia