Majówka w stolicy Wielkopolski

Ci, którzy nie mają jeszcze żadnych planów na majówkę, mogą wybrać się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski. Poznań to miejsce, które warto zobaczyć, a długi weekend to idealna ku temu okazja. Zabytki ze wszystkich epok oraz wspaniałe tereny rekreacyjne, których nie ma w żadnym innym mieście, czynią to miejsce wyjątkowym. Jakie atrakcje czekają na turystów w Poznaniu? Ostrów Tumski to miejsce, w którym wszystko się zaczęło.

To tutaj, na dawnej wyspie otoczonej ramionami warty w X wieku, Mieszko I założył swój gród. To tutaj także powstało pierwsze polskie biskupstwo, a dziś wznosi się Bazylika Archikatedralna św. Apostołów Piotra i Pawła, w której pochowano pierwszych władców Polski. Warto także odwiedzić Muzeum Archidiecezjalne oraz Rezerwat Archeologiczny „Genius loci”, w którym znajdują się pamiątki grodowe początków Poznania i państwa polskiego.

Następnie można udać się nad Jezioro Maltańskie, aby odpocząć i się zrelaksować. Nie lada atrakcją dla najmłodszych jest zoo oraz Termy Maltańskie, które przyciągają rzesze turystów. Warto także zobaczyć jeden z najpopularniejszych symboli Poznania – koziołki, które codziennie w południe stukają się rogami na wieży zegarowej ratusza. Można przysiąść w kawiarniach przy rynku i podziwiać malownicze kamienice.

Fani przyrody i egzotycznych roślin powinni udać się do palmiarni. Miłośnicy muzyki poważnej mogą miło spędzić wieczór na koncercie w Filharmonii Poznańskiej. Przy okazji wyjazdu na dłużej warto jednak skorzystać z usług petsitter w Poznaniu, żeby zapewnić odpowiednią opiekę pupilowi.

www.gpwnagpw.pl