Myślimy o innych kategoriach

Zdecydowana większość osób, które zapisują się na kurs prawa jazdy czyni to z myślą o kategorii B, która uprawnia do poruszania się autem osobowym. Takie uprawnienia są nam realnie potrzebne, bo przecież to osobówki używa się na co dzień, aby jeździć do pracy, po dzieci czy na zakupy. Jednak lista możliwych do uzyskania kategorii prawa jazdy jest znacznie dłuższa i części kierowców może wydawać się dość egzotyczna.

Co ważne, tylko niektóre szkoły oferują kursy umożliwiające ubieganie się o inną kategorię niż B. Najpopularniejszą spośród alternatywnych kategorii prawa jazdy jest ta oznaczona literą A. Mając takie prawko możemy legalnie poruszać się motocyklem, z której to możliwości wiele osób skwapliwie korzysta.

Liczba właścicieli motocykli w Polsce jest niemała i każdy z nich musi legitymować się prawem jazdy kategorii A. Część z nich nie posiada uprawnień do kierowania samochodem, a motocykl stanowi dla nich podstawowy środek transportu. Warto wspomnieć też o kategorii C, która umożliwia prowadzenie chociażby ciągnika rolniczego.

.

mentor kto to szkoła języka angielskiego wrocław