Najlepsze elektryczne wózki inwalidzkie

cywilizacja.com.pl

Wózek inwalidzki to dla wielu osób niestety konieczność. Dotyczy to głównie tych, którzy zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami dolnych kończyn oraz mają zaburzenia ruchu. Tak czy siak, wózek inwalidzki to z pewnością coś, co powinno ułatwiać nam życie – w związku z tym, warto wybrać odpowiedni sprzęt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i sprawi, że codzienność rzeczywiście będzie dla nas łatwiejsza. Samo poruszanie się wózkiem inwalidzkim nie jest trudne, tym bardziej po paru dniach treningu, kiedy uda nam się już opanować jazdę. Ale bardzo istotne jest także to, na jakim wózku się poruszamy.

W ostatnich latach wiele osób stawia na elektryczne wózki inwalidzkie, który różni się od zwykłego wózka ręcznego tym, że posiada silnik oraz przełącznik jazdy. Oczywiście poszczególne modele wózków będą się od siebie różnić wieloma aspektami, począwszy od tego, jakie rozwiązania zostały w nich zastosowane, poprzez materiały, które zostały wykorzystane do stworzenia wózka, a skończywszy na sposobie wykonania. Głównie dlatego warto wiedzieć, na co powinno się zwrócić największą uwagę przy wyborze.

Wybieramy najlepszy elektryczny wózek inwalidzki

Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych mogą różnić się między sobą na wiele różnych sposobów. Niektóre będą dość proste, podczas gdy inne zostały wyposażone w takie cuda techniki, o których wiele osób nigdy nie śniło.

Tak czy siak, do wyboru odpowiedniego wózka inwalidzkiego należy podejść z głową i zastanowić się dokładnie tak, jak gdybyśmy kupowali. samochód. Jakie są wady i zalety, jakie funkcje nas interesują, ale też zwrócić uwagę na dostępność serwisu czy renomę producenta. Duże znaczenie ma również cena, ale istotne jest również to, aby wózek dobrać do stopnia oraz rodzaju niepełnosprawności. I tak, do najważniejszych elementów, na jakie warto zwrócić uwagę należą:

  • silnik,
  • akumulator,
  • siedzisko,
  • koło i ogumienie,
  • oświetlenie,
  • hamulce,
  • dopuszczalne maksymalne obciążenie,
  • możliwość regulacji wysokości siedziska, podnóżka czy podłokietników.

Wszystko to ma spore znaczenie dla naszej wygody, ale również dla naszego bezpieczeństwa – elektryczne wózki inwalidzkie powinny być na przykład wyposażone w odpowiednie oświetlenie, abyśmy mogli bezpiecznie poruszać się w terenie. Dotyczy to więc zarówno świateł przednich i tylnich, ale również kierunkowskazów.

eRetina https://skyszkolenia.pl/