Nawigacja samochodowa – jaką wybrać?

Dzisiaj już raczej rzadko kto, wyjeżdżając w nieznaną okolicę, zdaje się na uczynność przypadkowych przechodniów. Zdecydowana większość kierowców ufa urządzeniom GPS, które zwykle bez problemu pozwalają dojechać do obranego celu, wytyczając właściwą trasę. Warto jednak wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego sprzętu do swojego samochodu.

GPS to nic innego, jak po prostu globalna usługa pozycjonowania. To dzięki niemu można łatwo sprawdzić swoje obecne położenie. Nowsze urządzenia posiadają zwykle zaawansowany system map, który łączy się z satelitą.

Bardzo ważnym elementem jest intuicyjność obsługi – trzeba liczyć się z tym, że model z większą ilością dodatkowych gadżetów może się okazać dosyć skomplikowany i utrudnić korzystanie z podstawowych funkcji (w tym również dojazd na miejsce). Zwykle kupuje się nawigację o przekątnej ekranu mniejszej niż 3,5 cala. Dobrze jest też od razu zorientować się, jakie okażą się koszty przyszłych aktualizacji systemu.

Najlepiej również podczas wybierania danego modelu przetestować jakość obrazu oraz dźwięku, by w nie mieć niemiłych niespodzianek na trasie. Trzeba przemyśleć sprawę, czy woli się GPS z dyskiem twardym (szybciej przetwarzający informacje i wyszukujący drogę), czy jednak z kartą pamięci (trwałość na długi czas).

https://motofree.pl/Czesci-do-Vespa-ET2-cinfo-pol-1314.html używana toyota