Niebo bez gwiazd

akcesoria.omijanie-korkow.com.pl

Kiedy spędzamy wakacje na wsi pod namiotem, to często wieczorami przyglądamy się gwiazdom. Z pewnością, w bezchmurną noc może to być przyjemne zajęcie.

W dużych miastach czasami w ogóle nie widać gwiazd, a wynika to z faktu, że nad nimi unoszą się potężne chmury smogu. Oczywiście, to, że w miastach trudno jest przyglądać się gwiazdom, nie jest największym minusem istnienia smogu.

Najgorsze jest to, że to zanieczyszczone miejskie powietrze musimy wdychać każdego dnia. Kiedy mieszka się na ruchliwej ulicy w centrum dużego miasta i chce się utrzymać porządek w mieszkaniu, to bardzo często trzeba myć okna.

To, co osadza się na szybach, dociera również do naszych płuc wraz z powietrzem. Jak łatwo się domyślić, nie jest to korzystne dla naszego zdrowia.

Co prawda, obecnie staramy się minimalizować generowanie szkodliwych substancji do atmosfery, ale niestety idzie nam to zbyt opornie. Miejmy jednak nadzieję, że doczekamy czasów, kiedy nad miastami niebo będzie gwieździste, a my będziemy oddychali czystym powietrzem.

www.interlan.pl recykling poznań