Od egzaminatora sporo zależy

www.jet-pol.pl

Co jest kluczowe podczas egzaminu na prawo jazdy? Z całą pewnością odpowiednie przygotowanie merytoryczne i praktyczne kandydata na kierowcę. Bez tego nie ma mowy o tym, ażeby egzamin zakończył się sukcesem.

Jednak w praktyce sporą rolę do odegrania ma również egzaminator. Jego podejście do sprawy jest bardzo ważne, choć i on ma znacznie ograniczone pole manewru.

Przebieg egzaminu jest bowiem rejestrowany w zakresie obrazu i dźwięku, co ma rzecz jasna ograniczyć ryzyko praktyk korupcyjnych oraz innych nieprawidłowości. Kiedyś zdarzało się tak, że egzaminator postępował z kandydatami na kierowców uznaniowo.

Można było oblać egzamin pod byle pretekstem, a w innych warunkach zdać go bynajmniej nie na podstawie merytorycznych przesłanek. Obecny system w zasadzie uniemożliwia nadużycia, co z jednej strony jest dobre, a z drugiej może obracać się przeciwko kursantowi.

Wcześniej życzliwy egzaminator mógł łatwiej przymknąć oko na drobiazgi i zaliczyć nam test. Teraz jego łaskawość jest trudniej osiągalna.

.

haik.pl ramki tablicy rejestracyjnej