Profilaktyka i badania kontrolne u dzieci

Gabinet Miejsce Rozwoju

Wykonanie badań profilaktycznych jest niezwykle ważnym krokiem, którego celem jest zadbanie o swoje zdrowie w jak najlepszy sposób. O ile mamy jakieś dolegliwości, koniecznie trzeba udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wskaże jakie badania należy wykonać. Niemniej jednak, jeżeli nawet nic nam nie dolega, również niezbędna okazuje się być wizyta kontrolna.

W zależności od wieku oraz płci człowieka lista badań jest inna. W przypadku małych dzieci jest ona mało rozbudowana. Jednak należy pamiętać o skontrolowaniu wzroku oraz słuchu.

W pierwszych tygodniach życia maluchów koniecznie należy wykonać USG stawów biodrowych. Jeżeli cokolwiek budzi nasze wątpliwości w rozwoju dziecka nie bagatelizujmy problemu. Bowiem bardzo często rodzice uważają, że dziecko ma jeszcze czas, a bo to chłopak to później zacznie mówić, czy chodzić.

Niestety pewne symptomy mogą wskazywać na wczesne procesy rozwoju schorzeń, jak na przykład autyzm. W tym, jak również w wielu innych przypadkach szybka diagnoza ma ogromne znaczenie.

medident.pl paki logopedyczne