Radio samochodowe

www.pixel-reklamy.pl

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez włączenia ulubionej płyty czy słuchania radia. W dzisiejszych czasach coraz częściej spotyka się modele, które oferują dużo, dużo więcej niż tylko słuchanie danego programu czy odtwarzanie muzyki z płyty CD.

Warto wspomnieć chociażby o wejściu USB, które umożliwia dodatkowo korzystanie z plików, zapisanych na różnych nośnikach danych. Ciekawą i bez wątpienia przydatną funkcją okazuje się RDS – Radio Data System.

To właśnie za jej sprawą na wyświetlaczu samochodowego urządzenia, podczas słuchania konkretnej stacji radiowej, pokazują się informacje o właśnie odtwarzanym utworze (zwykle jest to nazwa wykonawcy, nazwa stacji oraz tytuł piosenki). Zdarzają się także modele, posiadające odtwarzacz DVD.

Jak łatwo się domyślić, wówczas podczas podróży autem można oglądać filmy. W tym celu radio zostaje dodatkowo wyposażone w mini ekran ( jego standardowa przekątna wynosi od 3 do 7 cali).

Warto jednak mieć świadomość, że do tego rodzaju sprzętu można też dokupić większy ekran (przekątna do 15 cali), który będzie się nadawał do umieszczenia w wybranym miejscu samochodu.

rodzaje tablic rejestracyjnych platforma do szkoleń online