Rumunia – wakacyjny wyjazd śladami Drakuli

Kto powiedział, że ciekawe wakacje to takie, które możesz w spokoju spędzić na plaży? Polacy coraz częściej skłaniają się w stronę aktywnego wypoczynku, a podczas wakacyjnych wyjazdów starają się zobaczyć jak najwięcej interesujących miejsc. Jednym z fascynujących, choć często niedocenianych kierunków letnich podróży jest Rumunia.

Swoją atrakcyjność zawdzięcza przede wszystkim temu, że jako kraj jest bardzo zróżnicowana i obfitująca w ciekawe miejsca. Zarówno miłośnicy pięknych widoków, jak i turyści nastawieni na zwiedzanie interesujących zabytków, znajdą tutaj coś dla siebie.

Kierując się na wakacje do Rumunii, warto rozważyć wycieczkę objazdową. Dzięki temu nie pominiemy żadnego z fascynujących miejsc, jakie można znaleźć na terenie tego pięknego kraju.

Ciekawym przeżyciem może okazać się wycieczka śladami hrabiego Drakuli – legendarnego wampira, który stał się pierwowzorem dla postaci literackich oraz filmowych. Warto zwiedzić tajemniczą i pełną uroku Transylwanię, czyli rejon historycznego Siedmiogrodu.

Ta klimatyczna okolica słynie przede wszystkim z mrocznych zamczysk, które przywodzą na myśl wampiry, duchy i przerażające horrory.

Piotr Paczwa mentor