Singapur

Singapur to państwo-miasto w Azji Południowo-Wschodniej. Singapur założono w 1819 roku jako brytyjską kolonię handlową, a jego droga do pozyskania niepodległości była naprawdę długa.

Mimo europejskich korzen,i Singapur stanowi prawdziwą mieszankę kulturową, z widocznymi wpływami chińskimi, malajskimi i hinduskimi. Singapur charakteryzuje się przede wszystkim gorącym klimatem i egzotycznym jedzeniem, połączonym z prawdziwym centrum rozrywki.

Wszystkie te czynniki mają duży wpływa na to, że do Singapuru chętnie przyjeżdżają turyści z różnych stron świata. Geograficzne położenie Singapuru sprzyja występowaniu wielu insektów oraz egzotycznych gatunków zwierząt.

Dla turystów szczególnie uciążliwe mogą być karaluchy, na które łatwo trafić w przestarzałych budynkach. Singapur zamieszkuje także dużo gatunków jaszczurek, wśród których można wypatrzeć gekony czy warany.

Ponadto, okoliczne parki zamieszkiwane są przez małpy. Oprócz niezwykłej przyrody w Singapurze można również zobaczyć wiele wspaniałych budowli.

Na uwagę zasługuje chociażby National Museum of Singapore – Narodowe Muzeum Singapuru. W Singapurze warto też pospacerować po malowniczych uliczkach, wśród których szczególnym klimatem wyróżnia się Arab Street.

bilety lotnicze do chin