System ASR

Zwykle zwraca się uwagę na to, że opony samochodowe nie powinny się ślizgać podczas hamowania. Równie ważne okazuje się jednak uniknięcie ich poślizgu w trakcie przyspieszania.

Odpowiedzialny za to okazuje się specjalnie skonstruowany system ASR, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo czynne w pojeździe. Podstawowymi zadaniami, stojącymi przed systemem ASR jest zabezpieczenie kół napędzanych przed nadmiernym poślizgiem, który może wystąpić przy ruszaniu, w momencie przyspieszania na zakręcie oraz podczas pokonywania jakiegokolwiek wzniesienia.

Spora część modeli tego systemu działa wyłącznie w przypadku niskich prędkości samochodu (zwykle do 40km/h), choć występują i takie, funkcjonujące przy pełnym zakresie prędkości. System ASR kontroluje cały czas prędkości obrotowe kół i reaguje, gdy dostrzeże, że różnica prędkości kół napędzanych i kół nienapędzanych przekracza przyjętą wartość.

Obecnie system bardzo często wykorzystuje także układ hamulcowy (przyspiesza to czas reakcji, choć w pewnym stopniu negatywnie wpływa na komfort jazdy).

Zadbane Auto Detailing Spa Rzeszów wypożyczalnia motocykli poznań