Szybki i tani nocleg na każdą kieszeń

W ostatnich czasach bardzo modne stały się wyjazdy „last minute”. Tanie linie lotnicze proponują wycieczki weekendowe za granicę, dzięki którym za naprawdę niewielkie pieniądze można zwiedzić kawałek innego świata. Czasami jednak przy wyborze takiej alternatywy trudno znaleźć hotel na ostatnią chwilą, w innych przypadkach jest to po prostu nieopłacalne.

Dlatego tak często podróżnicy decydują się na nocleg w hostelu. Hostele zazwyczaj są niedrogie, pasują doskonale na krótkie wyjazdy, łączy to się jednak oczywiście w większości przypadków z obniżonym komfortem. Pokoje są wieloosobowe, wiąże się to z koniecznością spania z innymi, nieznanymi gośćmi, czasami jednak można znaleźć także 1-, 2-osobowe opcje, są one oczywiście droższe.

Trzeba liczyć się także z tym, że dzielona będzie łazienka i kuchnia, a dla niektórych może to być sporym problemem. Na kilkudniowym wyjeździe można jednak zaryzykować, szczególnie jeśli zamierzamy dużo zwiedzać. A dodatkowym plusem hostelu jest fakt, że z pewnością poznamy tam ciekawych ludzi i być może nawiążemy długotrwałe przyjaźnie.

www.zebymed.pl