Titicaca i legendarna wyspa Inków

Szkoła kite

Titcaca to jedno z największych jezior w Ameryce Południowej i choćby tylko ze względu na swój ogrom, jest atrakcyjnym miejscem turystycznym. Dodatkową wartością dla potencjalnych zwiedzających są wyspy, które usytuowane są na jej terenie. Na obszarze Titcaci położone jest kilkanaście naturalnych wysepek.

Najpopularniejszą z wysp i najchętniej odwiedzaną przez turystów jest Isla del Sol, nazywana Wyspą Słońca. Jest to miejsce legendarne dla Inków – według ich wierzeń, to na tej wyspie narodzili się pierwsi Inkowie a także samo Słońce, stąd też pochodzi nazwa wyspy. Wyspa Słońca to do dziś miejsce święte dla Indian zamieszkujących tereny Peru i Boliwii.

To miejsce kultu plemion Ajmara i Keczua. Na terenie Isla del Sol żyje około dwóch tysięcy Indian. Znaleźć tam można ważne dla Inków zabytki – Chincana, na którego terenie znajduje się święta skała związana z historią stworzenia czy Pilko Kaina.

A terenie jeziora Titicaca znajduje się także trochę mniejsza Wyspa Księżyca, gdzie usytuowane są klasztory kapłanek słońca.

przejazdy szczecin berlin