Torres del Paine – Park Narodowy

odpornosc.ealergie.com.pl

Najbardziej zróżnicowany krajobraz wysokich górskich szczytów, to z pewnością opis Parku Narodowego Torres del Paine. Uroku dodaje im lodowa pokrywa, a także maleńkie szaroniebieskie jeziorka porozrzucane u podnóża gór. Nie bez powodu Park ten nazywany jest ósmym cudem świata, bowiem to co tutaj jest pod ochroną stanowi wyjątkowy rezerwat, który warto odwiedzić.

Bowiem nie zabraknie tutaj imponujących widoków wodospadów, przepięknej gry światła promieni słonecznych wciskających się pomiędzy górskie szczyty. Gdzieniegdzie dostrzec można fascynujące zwierzęta, przypisane do tych zakątków świata, takie jak gwanako, a także nandu, również zamieszkują tutaj chociażby flamingi oraz kondory. Warto wybrać się na niezwykłą i niezapomnianą przygodę trekkingową do tego imponującego parku, którą można odbyć wzdłuż wytoczonych szlaków, na trasie których znajdują się te najpiękniejsze widoki, a także kilka schronisk.

Istnieje również szansa na rozbicie namiotu na terenie parku, mając szanse zaobserwować cudowny krajobraz o wschodzie i zachodzie słońca.