Tymczasowe uprawnienia dla młodych

www.arsvita.pl

Mówiło się o tym od dawna, ale dopiero jakiś czas temu kolejne ograniczenia w zakresie posiadania prawa jazdy stały się faktem. W środowisku kierowców i osób zainteresowanych tematyką motoryzacyjną dyskutowano pomysł wprowadzenia tymczasowego prawa jazdy dla nowych kierowców. Według pierwotnych założeń przepisy te miały wejść w życie w 2016 roku, ale ostatecznie staną się obowiązującym prawem w roku 2017. Wówczas każdy, kto zda egzamin otrzyma prawo jazdy niejako na okres próbny.

Owa próba trwać będzie dwa lata. W tym czasie będzie można łatwiej stracić prawo jazdy. Wystarczą do tego trzy wykroczenia lub jedno przestępstwo drogowe. W uzasadnionych okolicznościach starosta może podjąć decyzję o wydłużeniu okresu próbnego wobec kierowcy, którego postawa na drodze pozostawia wiele do życzenia.

Obostrzeń będzie więcej. Między innymi świeżo upieczeni kierowcy będą musieli odbyć obowiązkowe szkolenia dodatkowe – teoretyczne oraz praktyczne. Przez osiem miesięcy nie będą również mogli pracować jako kierowcy zawodowi..

naprawa maszyn atlas Duda-Cars