Weekend majowy szlakiem Piastów

www.wyrowinski.org.pl

Jeśli Twoją pasją jest historia, warto udać się na majówkę szlakiem Piastów, który uznawany jest za jedną z najciekawszych tras turystycznych Polski. Trasę zwiedzania warto rozpocząć w Gnieźnie, pierwszej, historycznej stolicy Polski. Głównym punktem spaceru po Gnieźnie powinna być słynna Katedra Gnieźnieńska, w której znajdują się relikwie św.

Wojciecha. To tutaj także znajduje się wspaniały zabytek sztuki romańskiej – Drzwi Gnieźnieńskie. Warto odwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego i wziąć udział w spektaklu audiowizualnym.

Wyjeżdżając z Gniezna warto się udać w kierunku miejscowości o nazwie Wenecja. Znajdują się tutaj ruiny zamku Mikołaja Nałęcza oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej. Koleją można wybrać się do Biskupina.

W tej wsi znajduje się powszechnie znane stanowisko archeologiczne. Na początek można zwiedzić osadę warowną typu bagiennego, której powstanie datuje się na VII wiek p.n.

e. Zamieszkiwana była przez ludność kultury łużyckiej. Co więcej, na obszarze Biskupina odkryto także pozostałości kompleksu osadniczego z wczesnego średniowiecza, który także zrekonstruowano.

Największą atrakcją turystyczną jest to, że zobaczymy tutaj pełnowymiarowe rekonstrukcje wału ochronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych oraz możemy w muzeum zobaczyć znalezione na tych terenach narzędzia czy fragmenty naczyń. Dla dzieci przewidziano takie atrakcje, jak strzelanie z łuku czy jazda konno.

kurs Excel www.swietlowki-led.com.pl