Ford Fiesta

Szpachla do plastiku

Za projekt Forda Fiesty są odpowiedzialne europejskie zakłady Forda. Samochód ten produkuje się jednak nie tylko w Europie, ale i w Meksyku, Brazylii, Argentynie, Wenezueli, Indiach, Chinach i RPA. Aktualnie gości on na rynkach całego świata i może się poszczycić ogromną liczbą sprzedanych egzemplarzy.

Pierwszą Fiestę wypuszczono do sprzedaży w 1976 roku. Od tego czasu łącznie powstało siedem generacji tego modelu, w których modyfikowane zostają rozwiązania techniczne, design oraz silniki. Celem koncernu jest osiągnięcie perfekcji i stworzenie doskonałego samochodu, dostosowanego do potrzeb miłośników klasy małych aut.

Podstawą stworzenia Forda Fiesty był projekt „Bobcat”. Pierwowzór dzisiejszego samochodu był 3-drzwiowym hatchbackiem, posiadającym panel typu van. Współcześnie kierowcy mają do czynienia z siódmą generacją Forda Fiesty.

Jest ona produkowana od 2008 roku. Wersja ta, w porównaniu do wcześniejszych odsłon samochodu, charakteryzuje się wyjątkowo odważnym designem. Co więcej, w roku 2013 przeszedł on facelifting, zyskując turbodoładowany silnik (seria ECOboost), mający litrową pojemność.

Warto dodać, że to właśnie on został laureatem konkursu International Engine of the Year Awards w 2012 i 2013 roku.

namiot dachowy www.sinah.com.pl