Toyota Yaris

www.fenixmusic.pl

Toyota Yaris (w Japonii występująca także pod nazwą Toyota Vitz) to kompaktowe auto, przeznaczone do jazdy typowo miejskiej. Jego produkcja rozpoczęła się w 1999 roku. Przez długie lata swojej „kariery” zdobył liczne nagrody, w tym chociażby Samochód Roku 2000.

Do obecnej chwili powstały trzy jego generacje, a niedawno pojawiła się też odmiana hybrydowa. Pierwsza Toyota Yaris, której projektantem był Sotiris Kovos, godnie zastąpiła swoją poprzedniczkę, Toyote Starlet. To właśnie w oparciu o ten samochód stworzono unikalny mikrovan, znany pod nazwą Yaris Verso.

W 2003 roku postanowiono również wypuścić na rynek wersję sportową auta – T sport Turbo. Dwa lata później pokazano publiczności Toyotę Yaris II. W stanie niezmienionym był wypuszczany do sprzedaży przez cztery lata, a później zdecydowano się na mocny facelifting.

Modyfikacje wprowadzono nie tylko do silnika, ale i nieznacznie skorygowano dotychczasowy projekt wizualny. Powszechnie znana i święcąca triumfy generacja trzecia pojawiła się w 2011 roku. Auto okazało się nieco dłuższe od swoich poprzedników, choć jego szerokość została zachowana.

Miejscem produkcji samochodu są zakłady Valenciennes we Francji.

www.multichem.pl Nowoczesny analizator spalin silników iskrowych