Islandia – dlaczego wulkany przyciągają turystów?

www.cztery-strony.pl

Większość z nas najchętniej decyduje się na wakacyjne wyjazdy do ciepłych miejsc. Niezależnie od tego, jak planujemy spędzać czas, chcemy mieć pewność, że nasze ciała będzie równomiernie przypiekało słonko, a nieprzewidywany deszcz nie zakłóci naszych planów. Coraz częściej jednak poszukujemy także innych rozrywek.

Łatwo można zauważyć, że Islandia jest jednym z nietypowych miejsc, które coraz częściej przyciąga turystów. Choć wyspa ta nie może poszczycić się zbyt urzekającym klimatem, ma inną, ważną zaletę – niesamowite widoki, z którymi rzadko które miejsce na świecie mogłoby konkurować. Wulkaniczny krajobraz jest fascynujący, szczególnie dla osób, które mieszkają w miejscach takich, jak Polska – kompletnie pozbawionym tego typu atrakcji.

Z roku na rok wzrasta turystyczne zainteresowanie Islandią. Nadal jednak jest to miejsce, które może zapewnić interesujący odpoczynek, z dala od tłumów. Ciekawostką jest, że całkowita populacja tego kraju wynosi zaledwie 300.

000 mieszkańców, czyli około 3 osób na kilometr kwadratowy. Jeśli szukasz miejsca, gdzie oprócz wspaniałych widoków, znajdziesz też ciszę i spokój, koniecznie rozważ wakacyjny wyjazd na Islandię.

dom weselny sędziszów