Jakie leki zabrać ze sobą na Bahamy?

Niestety nawet najlepsze wakacje mogą zostać przerwane nagłą chorobą. A o wiele o nią łatwiej w sytuacji podróży, której towarzyszy duża zmiana klimatu. Dlatego, aby być dobrze zabezpieczonym przed takimi niechcianymi niespodziankami dobrze jest zaopatrzyć swoją apteczkę w konkretne leki. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by zabrać ze sobą wszystkie podstawowe leki, które zażywasz regularnie: hormonalne czy przeciwalergiczne.

Nie zapominaj też o preparatach przeciwwymiotnych i przeciwbiegunkowych. Obowiązkowe powinny być także sprawdzone leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Jadąc na Bahamy, tak jak w każde inne ciepłe miejsce, należy mieć ze sobą krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Pamiętaj też o środku dezynfekującym i kilku opatrunkach.

Leki, zwłaszcza te w płynnej postaci, dobrze zabezpiecz przed zniszczeniem i wylaniem. Możesz je np. umieścić w plastikowych pojemniczkach, a preparaty płynne dodatkowo umieścić w foliowych woreczkach. Apteczkę przewóź najlepiej w bagażu podręcznym, by zabezpieczyć się przed kradzieżą.

ceny połączeń lotniczych