Kiedy zacząć planować wakacje

Wielbiciele wakacji dzielą się na tych spontanicznych i na tych, którzy dokładnie planują każdy krok na urlopie. Biura podróży, czy firmy specjalizujące się w letnich wypoczynkach również nie ułatwiają zadania, bo tuż po zakończeniu jednego sezonu przygotowują oferty na następny.

I czasami słusznie, wszystko zależy od wybranego przez nas wyjazdu. Jeśli wybieramy się za granicę, w egzotyczną podróż, czy na jakiś nietypowy obóz lub kolonię lepiej zrobić rezerwację dużo wcześniej.

Wiele czasu zajmuje załatwienie wszystkich formalności. Wyrobienie paszportu, wiza, czy szczepienia często są nie do załatwienia na ostatnią chwilę.

Można również wtedy znaleźć bardzo ciekawe i korzystne oferty typu „first minute”. Łatwiej też rozplanować domowy budżet i wydatki mając ustalony wcześniej cel.

Czasami również dużo łatwiej wtedy o wymarzony nocleg – luksusowe campingi rezerwowane są nawet rok wcześniej i bliżej sezonu nie sposób na znalezienie miejsca w atrakcyjnej lokalizacji. W spontanicznych wyjazdach jest też jednak sporo uroku, dlatego wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Anna Lubowska ideabiznesu.pl