Nepal

Nepal to inaczej Federalna Demokratyczna Republika Nepalu jest zlokalizowana w Azji Południowej, a konkretniej w środkowej części Himalajów. Teren jest przede wszystkim górzysty i pokryty dżunglą. Flora jest związana z piętrami klimatycznymi. Tak na przykład do wysokości 1200 m n.

p.m. występują wiecznie zielone lasy, stworzone z bambusów, palm, akacji, drzew sandałowych czy lian. Ciekawie sprawa ma się również w przypadku mieszkającej tam fauny.

Otóż na południu Nepalu można odnaleźć nosorożce indyjskie, małpy i tygrysy, natomiast w otoczeniu gór kryją się na przykład jaki, a w Himalajach także irbis czy niedźwiedź himalajski. Turyści bardzo chętnie przybywają do Nepalu właśnie ze względu na wyprawy górskie po szczytach Himalajów. Najsłynniejszym z nich jest oczywiście Mount Everest. Oczywiście nie wszyscy odwiedzający to miejsce decydują się na wysokogórską wspinaczkę – niektórym wystarcza po prostu przebywanie w tej krainie, charakteryzującej się wyjątkowo specyficznym klimatem i podziwianie wspaniałych krajobrazów oraz ich uwiecznianie na zdjęciach.

Noclegi w Elblągu - e-turysta.pl www.pol-argos.pl