Słoneczne wczasy w Chorwacji

psychika.alergeny.com.pl

Nie da się nie zauważyć, że większość z nas letnie wakacje najchętniej spędza na plaży. Wybieramy nadmorskie kierunki, które pozwalają nam odpocząć, wygrzewając się na gorącym piasku i słuchając szumu fal.

Jednym z ulubionych miejsc, często wybieranych przez Polaków, bez wątpienia jest Chorwacja. Wybierając się do tego właśnie kraju, szczególnie warto odwiedzić Dubrownik.

To miasto, położone w południowej części kraju, może poszczycić się przede wszystkim dużą ilością słońca, tak uwielbianego przez turystów. To właśnie tutaj w ciągu roku jest aż dwieście pięćdziesiąt słonecznych dni! Jeśli zdecydujesz się na wakacje w Dubrowniku, możesz mieć niemal pewność, że będziesz mógł nacieszyć się wspaniałą pogodą.

Dodatkowym atutem Dubrownika jest dostęp do ciepłych wód Morza Adriatyckiego. Kąpiele w nim będą znacznie przyjemniejsze niż na przykład w chłodnych falach Bałtyku.

Dodatkowo warto wiedzieć, że chorwackie wybrzeże jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo nadmorskich, zagranicznych kurortów. Ten kierunek świetnie sprawdzi się zarówno na wyjazd z przyjaciółmi, jak i na znacznie spokojniejszy i bardziej wymagający, rodzinny wyjazd.

Kubki